top of page
agro.bmp
auto.bmp
bibl.bmp

AGRO PODKARPACIE

Miesięcznik PODKARPACKIEGO OŚRODKA DORADZTWA ROLNICZEGO i PODKARPACKIEJ IZBY ROLNICZEJ, który trafia do rolników w całym województw.

AUTO MOTO SERWIS

Magazyn zajmuje się pisaniem artykułów na takie tematy jak akcesoria samochodowe, elektronika samochodowa, serwisowanie pojazdów, sprzęt warsztatowy, technologia napraw, urządzenia warsztatowe i wiele innych ciekawych tematów. To doskonałe kompendium wiedzy, wzbogacone o nowinki techniczne i opisy ciekawych konstrukcji przeznaczone dla pracowników stacji serwisowych, diagnostycznych i obsługi pojazdów. Jego zawartość zainteresuje także każdego kierowcę, który samodzielnie naprawia swój samochód.

Biblioteka w Szkole

Miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy. Adresowany do szkół wszystkich typów. Czytany również przez dyrektorów i nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Zawiera materiały praktyczne - m.in. porady ekspertów, scenariusze zajęć, materiały repertuarowe i promocyjne oraz wiele porad prawnych. Poza tym opinie, dyskusje, informacje środowiskowe.

Cogito

cogito.bmp

Dwutygodnik edukacyjny dla licealistów. Życie, nauka, matura, studia, kultura, rozrywka. Jedyne pismo edukacyjne, które w sposób rzetelny pomaga przygotować się do matury z języka polskiego, angielskiego, matematyki, biologii, geografii i WOS-u. Radzi też przy dokonywaniu wyboru studiów wyższych. W dziale Studia informuje o egzaminach na wszystkie wydziały, opisuje specyfikę studiów, przedstawia perspektywy pracy. Zawsze jest blisko spraw młodych. Promuje dobrą i ambitną rozrywkę. Na łamach pisma młodzi ludzie znajdują również ciekawe wywiady, reportaże, dział kulturalny oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

glos.bmp
horyzontanglistyki.jpg
hotelarz.bmp
jezyk.bmp

Głos Nauczycielski

Tygodnik społeczno-oświatowy zajmujący się problematyką nauczania - aktualności, felietony, reportaże, konkursy, forum.

Horyzonty Anglistyki

Nowość! Nauczyciel języka angielskiego ma dwa cele: wzmacniać motywację ucznia oraz kształcić umiejętność funkcjonalnego używania języka. Jak to osiągnąć? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w tym nowym magazynie. W każdym numerze przedstawiony jest sposób jak wykorzystać w nauczaniu języka nowe technologie - aplikacje, gry, platformy edukacyjne, portale typu YouTube czy blogi tematyczne. Dostarczamy handouty na każdą okazję i dla uczniów na różnych poziomach zaawansowania - filmy i nagrania dźwiękowe z udziałem native speakerów, prezentacje multimedialne, scenariusze zajęć, ćwiczenia.
Więcej: https://www.horyzontyanglistyki.pl/

Hotelarz

Najstarsze (wydawane od 1962 roku) pismo sektora branży hotelarskiej w Polsce. Najpopularniejszy miesięcznik skierowany do branży hotelarskiej. Już od niemal pół wieku dostarcza specjalistycznej wiedzy, inspiruje a także wspiera rynek hotelarski szeregiem działań prośrodowiskowych. Działy: aktualności, finanse, głośne imprezy, hotel z pomysłem, raport, rynek hoteli, SPA, szkolnictwo, technologie i wyposażenie, temat miesiąca, wywiad, z historii hotelarza, zarządzanie i marketing.

Język niemiecki

Kwartalnik dla nauczycieli oraz lektorów języka niemieckiego Czasopismo dla nauczycieli wszystkich typów szkół i poziomów nauczania. Stanowi odpowiedź na wielokrotnie zgłaszane przez nauczycieli języka niemieckiego zapotrzebowanie na materiał umożliwiający atrakcyjną naukę języka. W czasopiśmie, które zdecydowanie różni się od innych istniejących na rynku wydawnictw prasowych, znajduje się wiele nowatorskich rozwiązań glottodydaktycznych, potrzebnych we współczesnym nauczaniu. Materiały publikowane na łamach można łatwo zaadoptować na potrzeby prowadzonych zajęć.

materialy.bmp
mlody.bmp

Materiały Budowlane

Miesięcznik Materiały Budowlane jest ogólnopolskim, fachowym czasopismem o przeszło sześćdziesięcioletniej tradycji (ukazuje się od 1946 r.), niezbędnym w pracy każdej osoby zawodowo związanej z budownictwem.

Młody Technik

Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku. Skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie. Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Jak to robią, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.

Murator

murator.bmp

Murator to najchętniej czytany miesięcznik dla budujących i remontujących domy. W Muratorze znajdziesz fachowe porady dotyczące nie tylko budowania i remontu domów jednorodzinnych. Podpowiadamy, jaki wybrać projekt domu, jak zabrać się za prace wykończeniowe a także jakie są najważniejsze zasady projektowania wnętrz. Murator to rzetelne artykuły na temat planowania i budowy instalacji elektrycznej, grzewczej czy wodno-kanalizacyjnej. Z miesięcznika dowiesz się, jakie wybrać urządzenia grzewcze, aby koszty ogrzewania były jak najniższe. Wyjaśniamy też, jak właściwie interpretować prawo budowlane i warunki techniczne. Jak prowadzić rozmowy z ekipą budowlaną, jak kontrolować poszczególne etapy budowy domu. Dzięki naszym poradom wybudujesz po prostu piękny i nowoczesny dom. Z Muratorem budowa domu i remont domu będą prostsze.

pcformat.jpg

PC Format

PC Format - niezbędny, praktyczny, nowoczesny poradnik komputerowy. To również serwis dla osób szukających porad dotyczących tematów, takich jak: komputery, notebooki, smartfony, tablety, ultrabooki, telewizory LCD i telewizory plazmowe czy aparaty fotograficzne. To także kompleksowe i wiarygodne źródło informacji, testów i porad. Serwis PC Format to także doskonałe źródło najnowszych i darmowych programów potrzebnych do pracy na komputerze. Forum PC Format oferuje setki porad – to najlepsze forum o technologiach w kraju.
Więcej: https://www.pcformat.pl/

Podkarpackie Wiadomości Rolnicze

podkarpackie.bmp
poradnik.bmp
przeglad.bmp

Nowa gazeta PODR w Boguchwale. Od 1 lutego 2014 r. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wydaje nowe czasopismo rolnicze pt. „Podkarpackie Wiadomości Rolnicze" o zasięgu wojewódzkim. W czasopiśmie znajdują się artykuły na temat działalności samorządu województwa, stowarzyszeń, organizacji, KGW, a także informacje z instytucji okołorolniczych, artykuły z zakresu doradztwa technologicznego oraz ochrony środowiska. Zamieszczane są także relacje z wydarzeń i ciekawych inicjatyw na Podkarpaciu, wywiady z interesującymi ludźmi. Nie brak również porad prawnych, ważnych informacji z zakresu ekonomii, agroturystyki, gospodarstwa domowego i zdrowego trybu życia. Na łamach czasopisma poruszane są najważniejsze zagadnienia dotyczące rynku rolnego.

Poradnik Serwisowy

Poradnik Serwisowy jest dwumiesięcznikiem. W każdym numerze opisana jest budowa i praktyczne wskazówki naprawcze jednego podzespołu pojazdu. Tematy są odpowiedzią na potrzeby rynku warsztatowego. Każdy mechanik, mechatronik, elektryk czy blacharz lub lakiernik znajdzie interesujące go informacje. Autorami Poradników są cenieni specjaliści – praktycy w danej branży. Czasopismo stanowi kompendium nowoczesnej wiedzy warsztatowej.

Przegląd Gastronomiczny

Praktyka i teoria żywienia zbiorowego w Polsce. Nauka o żywieniu człowieka, technologia gastronomiczna, prezentacja nowoczesnych maszyn i urządzeń, marketing, najnowsze informacje z dziedziny żywienia zbiorowego, porady prawne i podatkowe, porady dla początkujących w zawodach związanych z gastronomią, propozycje szefów kuchni, sylwetki właścicieli zakładów gastronomicznych oraz szefów kuchni, aranżacje wnętrz, kalendarz targów i wystaw.

Rosyjski Kurier Warszawy

rusia.bmp

Jedyne rosyjskojęzyczne pismo w Polsce. Gazeta dla wszystkich, którzy czytają po rosyjsku. Wydawane jest na terenie całej Polski od 1991 roku. O współpracy polsko-rosyjskiej, wspólnych osiągnięciach w dziedzinie kultury, biznesu, reklamy, sporcie i nauce. Reklama usług w języku rosyjskim na terenie Polski. Miesięcznik wydawany w języku rosyjskim adresowany do wszystkich ludzi posługujących sie językiem rosyjskim mieszkających na stałe lub tymczasowo w Polsce albo przybywających tutaj z wizytą (wspólnota rosyjska, biznesmeni ze Wschodu, rosyjskojęzyczni pracownicy polskich firm, studenci rosyjskojęzyczni z krajów byłego ZSRR, itp.)

The Teacher

the.bmp

The Teacher jest najlepszym źródłem wiedzy dla wszystkich polskich anglistów. Każde wydanie magazynu zawiera specjalistyczne sekcje, takie jak „Business English” czy „Young Learners”, pozwalające pogłębiać wiedzę w konkretnych obszarach językowych. Warto wspomnieć, że w magazynie zamieszczane są sekcje tematyczne redagowane wyłącznie dla polskiego rynku ELT, np. „Gimnazjum” czy „Matura”. Fachowe treści (praktyczne podradniki, krytyczne analizy, artykuły metodyczne), uzupełnione są przez materiały przygotowane do bezpośredniego użycia na lekcjach i zajęciach. Treść magazynu uzupełniają stałe sekcje nowości wydawniczych i tekstów związanych z kulturą Wielkiej Brytanii oraz innych krajów anglojęzycznych. The Teacher w każdym wydaniu serwuje również swoim czytelnikom inspirującą lekcję praktycznych rozwiązań metodycznych.

Wiedza i Życie

wiedza.bmp

Wiedza i Życie to najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy, ukazujący się od 1926 r. Łączy solidną niemal 90-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w przodujących laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach, związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, zaś wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.

AGRO PODKARPACIE
Auto Moto Sewis
Bibliotea w szkole
Cogito
Głos Nauczycielski
Horyzonty Anglistyki
Hotelarz
Język Niemiecki
Materiały budowlane
Młody Technik
Murator
Nowiny
Nowoczesny Warsztat
PC Forma
Podkarpackie wiadomości rolnicze
Poradnik Serwisowy
Przegląd Gastronomiczny
Raport Dyrektora Szkoły
Restauracja
Rosyjski kurier Warszawy
Świat nauki
The Teacher
Wiedza i Życie
bottom of page